Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraat Mihkel Raud kinnitas täna riigikogu ees, et erakoolide koht Eesti haridusmaastikul jääb ka edaspidi asendamatuks ning riigil tuleb võtta kohustus toetada täiendavalt hariduslike erivajadustega lastega tegelevaid erakoole.

 

„Sotsiaaldemokraadid usuvad hariduslikku mitmekesisusse. Me oleme korduvalt rõhutanud vajadust osutada eraldi tähelepanu neile koolidele, mis pakuvad lastele ja nende vanematele sisulist alternatiivi, näiteks Waldorf koolidele,“ rääkis Raud erakooliseaduse muudatuste esimesel lugemisel. „Me tunneme heameelt selle üle, et tõsiste hariduslike erivajadustega lastega tegelevad erakoolid on ka edaspidi riigi täiendava ning tingimusteta abi subjektideks.“ Raua sõnul on igati tervitatav haridus-ja teadusministeeriumi plaan luua täiendav rahastu tegelikku hariduslikku alternatiivi pakkuvate koolide jaoks.

Sotsiaaldemokraadid ei pea samas Raua sõnul mõistlikuks, et riik tegeleb kahe paralleelse koolivõrgu loomisega, kusjuures esimesel on seaduslik kohustus tagada iga laps koolikohaga, teisel see aga puudub. „Oleme seisukohal, et praegune erakoolide rahastamise mudel ei ole õiglane. See tekitab hariduslikku kihistumist,“ märkis Raud.

Tema väitel on seoses kavandatavate muudatustega läinud lendu hulk pooltõdesid, veerandtõdesid ja ka valesid. „Räägitakse, et riik tahab erahariduse rahastamise lõpetada. Räägitakse sedagi, et riik tahab erakoolid kinni panna. Räägitakse, et riik ei taha ega oska eraharidust hinnata. See ei vasta tõele. Riik peab eraharidust väga oluliseks,“ rõhutas Raud. „Riik rahastab erakoole edasi. Riigi makstav haridustoetus erakoolidele ei kao mitte kuhugi. Kohalikel omavalitsustel on ka edaspidi võimalik erakoolide tegevustoetust finantseerida.“

Täiendav info:
Mihkel Raud
56607691

Tagasiside