Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Järgmise aasta eelarve menetlemise lõppfaasis Riigikogus kärbiti üllatuslikult mitme kultuurivaldkonna rahasid.

Rahvaraamatukogud kaotasid ligi 9 miljonit krooni, mis oli ette nähtud raamatute soetamiseks. Viie miljoni krooni võrra kärbiti Rahvusraamatukogu eelarvet. Rahanduskomisjoni esimees Meelis Atonen põhjendas kärpeid vajadusega taastada Kultuuriministeeriumi investeeringutoetused kohalikele omavalitsustele 31 miljoni krooni ulatuses, lisades, et üritati vähendada neid tegevusi, kuhu oli planeeritud kõige suurem kasv .

Riigikogu liige Mart Meri ütles, et investeeringute taastamine on iseenesest ainuõige samm. „Need 31 miljonit kadusid vahepeal investeeringute eelarvest, sest kultuuriministeerium oli eelarve koostamisel ebaprofessionaalne. Kuid äärmiselt kahetsusväärne on see, et ministeeriumi vea tõttu peavad nüüd kannatama teised kultuurivaldkonnad. On kummaline, et praegusel ajal, mil eelarve täituvus on kõigi aegade parem, ei leidnud koalitsioonierakonnad niipalju riigimehelikkust, et võtta need 31 miljonit reservist ja mitte karistada kultuurivaldkondi vea pärast, milles nad ise süüdi pole,” kritiseeris Meri. 

Lisaks raamatukogudele vähendati ka Balti Meediakolledzi ja Muinsuskaitseameti summasid ning ka projekti- ja tegevustoetusi kultuurile.  

 

 

 

 

 

 

Tagasiside