Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
14. november

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on üheselt vastu ebademokraatlike jõuvõtete kasutamisele meedia juhtimisel, mis toimus kultuurilehe “Sirp” äsjasel “ülevõtmisel.”

„TASS on volitatud teatama, et „Sirbi“ toimetus on lugejate tungival palvel puhastatud poliitiliselt ebakindlast ja estetistlikku vaikellu langenud elemendist ning toimetuse uus koosseis on alustanud ülesehitustööd helge tuleviku nimel. Just sellise nõukogulikult karmi, ent täna naeruväärse lausega võiks kirjeldada “Sirbiga“ juhtunut,” märkis riigikogu kultuurikomisjoni liige Mart Meri.

Tema sõnul pole küsimus mitte Kaur Kenderi isikus, vaid eelkõige viisis, kuidas ta saadeti ajalehte õigele joonele seadma. “Kender ei osalenud peatoimetaja konkursil, talle ei teinud ettepanekut tulla peatoimetaja ajutiseks kohusetäitjaks ei „Sirpi“ väljaandva sihtasutuse juhataja ega ka sihtasutuse nõukogu. Korraldus tuli mujalt, kõrvalt, kuskilt tagatoast ja see oli selline, millest asjaosalised keelduda ei saanud,” arvustas Meri.

„Sirbi“ ümber toimuv pole kahjuks ainuke näide jõuvõtetest. Parlamendis on menetlemisel riigi üldist finantsjuhtimist käsitlev seaduseelnõu, mille üks sihte on allutada ministeeriumi kontrollile avaõiguslik ja praegu veel sõltumatu rahvusringhääling, lisas Meri. “Me jälgime nõudliku murega nii asjade arengut „Sirbis“ kui ka ringhäälingut allutada püüdva eelnõu menetluskäiku. Nõukogulikud minevikuvarjud ei sobi demokraatliku Eesti tänapäeva,” kinnitas Meri.

Täiendav info:
Mart Meri
5127314

 

 

 

Tagasiside