Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

22. veebruar

  

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko saatis täna kirja peaminister Andrus Ansipile, et uurida, kuidas täidavad ministrid riigikogu otsust, mis kohustas valitsust vähendama naiste ja meeste palkade vahel haigutavat lõhet.

„Rohkem kui viie kuu eest kinnitas parlament ühehäälselt otsuse, mis tegi valitsusele ülesandeks töötada välja tegevuskava naiste ja meeste palgalõhe vähendamiseks. Kahetsusväärselt pole valitsuse sellesuunalistest sammudest midagi kuulda olnud,“ märkis Mikko. Tema sõnul annavad mõnede valitsusliikmete jahmatavad seisukohad hoopis põhjust muretsemiseks.

„Näiteks lubas eelmise nädala alul Euroopa Liidu asjade komisjonilt mandaati palunud sotsiaalminister Hanno Pevkur esineda 17. veebruari Euroopa Liidu tööhõiveministrite istungil seisukohaga, et naiste osalemine ettevõtete nõukogudes peab lahenema iseregulatsiooni teel. Ministri, kelle vastutusalas meeste ja naiste võrdõiguslikkuse edendamine on, seisukohad lähevad täielikult vastuollu parlamentaarse riigi rahvasaadikute tahtega,“ rääkis Mikko.

Seetõttu küsib Mikko valitsusjuhilt, kuidas edeneb Euroopa Liidu kõige sügavamat naiste ja meeste palgalõhet vähendava tegevuskava väljatöötamine ja kes ministritest on pandud selle eest vastutama. Samuti peab Ansip teatama, millised ministeeriumid hakkavad tegevuskava ellu rakendama.

Hoolimata kõrgemast haridustasemest on naiste palgad Eestis keskmiselt umbes 30 protsenti madalamad kui meestel. 5.märtsil tähistab Euroopa Liit võrdse palga päeva. Kui sel päeval saavad Euroopa naised kätte eelmise aasta palga, siis Eesti naiste vastav palgapäev on alles aprilli keskel.

 

Täiendav info:

Marianne Mikko

56463614

 

Tagasiside