Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
23. oktoober

 

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko kinnitusel väärib valitsus tunnustust selle eest, et ta lõpuks ometi sai valmis naiste ja meeste palgalõhe vähendamise tegevuskava.

 „See on väike samm õigel teel. Me ootame, et valitsus tuleb järgnevalt välja konkreetsete seadusandlike muudatustega, näiteks on hädavajalik anda tööinspektsioonile tagasi palgatingimuste kontrollimise õigus,“ ütles Mikko. Sama seisukohta kaitses ta ka tänasel riigikogu sotsiaalkomisjoni ja põhiseaduskomisjoni ühisistungil, kus värskelt valminud tegevuskava oli arutelu all.

Mikko hinnangul võiks valitsus võrdõiguslikkuse tagamise osas ise eeskuju näidata. „Mina soovitaksin peaministril vahetada mõned keskpärased meesministrid võimekamate naisministrite vastu,“ märkis Mikko.

Täiesti lubamatuks pidas ta rahandusministri tänast etteastet riigikogus, kus Jürgen Ligi lubas endale võrdõiguslikkuse voliniku naeruvääristamist. „Ministri etteheited volinikule, kellele pole tagatud elementaarseidki töötingimusi, viitab kas intellektuaalsele piiratusele või pahatahtlikkusele,“ lausus Mikko.

2011. aasta septembris kiitis riigikogu 77 poolthäälega heaks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud otsuse, mis kohustas valitsust astuma otsustavaid samme meeste ja naiste palkade vahel haigutava lõhe vähendamiseks ning välja töötama ka tegevuskava soolise palgalõhe vähendamiseks.

Eesti paistab Euroopa Liidus halvas mõttes silma kõige sügavama naiste ja meeste palgalõhega. Hoolimata naiste kõrgemast haridustasemest on nende palgad keskmiselt umbes 30 protsenti madalamad kui meestel.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614
 

 

Tagasiside