Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
9. mai

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko andis täna riigikogu menetlusse eelnõu, mille alusel luuakse Eestisse lõpuks naiste ja meeste võrdõiguslikkuse edendamisega tegelev komisjon.

„Olukorras, kus valitsus ei ole vaevunud tervelt üheksa pikka aastat seadust täitma ja on jätnud kinnitamata soolise võrdõiguslikkuse nõukogu, peab ohjad haarama riigikogu. Sotsiaaldemokraatide ettepanek on luua riigikogu juurde soolise võrdõiguslikkuse komisjon, mis hakkab teostama järelevalvet soolise võrdõiguslikkuse seaduse rakendamise üle,“ ütles Mikko.

Antud, juba 2004. aasta 1. mail jõustunud seadus kohustas valitsust kutsuma ellu soolise võrdõiguslikkuse nõukogu, sätestades ühtlasi nõukogu ülesanded. „Viis sotsiaalministrit pole suutnud leida nõukogu mehitamiseks 5-6 pädevat inimest. Enam kui üheksa aastat on valitsus käitunud õigusriigile sobimatult ja vilistanud seadusele. 2011. aasta lõpul saatis õiguskantsler sotsiaalministrile ka vastava märgukirja, millele valitsus reageeris jätkuva tegevusetusega,“ märkis Mikko.

„Kui minister ei suuda aastate jooksul panna kokku meeskonda, siis kuidas saab sellisele inimesele usaldada keerulisemaid ülesandeid?“ Valitsuse saamatus sunnib tegudele riigikogu, kelle üks rolle ongi parlamentaarne järelevalve, lisas Mikko.

Riigikogu soolise võrdõiguslikkuse erikomisjon teostab eelnõu järgi järelevalvet soolise võrdõiguslikkuse edendamise üle, esitab valitsusele omapoolsed seisukohad ja informeerib avalikkust. Erikomisjonil on oma ülesannete täitmiseks õigus kutsuda välja isikuid ning nõuda tutvumiseks andmeid ja dokumente. Vähemalt kord aastas esitab ta riigikogule ülevaate komisjoni tegevusest ja tulemustest.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614

 

 

Tagasiside