Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
17. jaanuar

 

Jaanuaris jõustunud rahandusminister Jürgen Ligi uus määrus on ajanud ärevusse põllumehed, kellel tekib antud dokumendi alusel õigus põllumajandustoetuste saamisele alles juunikuus.

„Ligi määrus täiendab riigi raamatupidamise üldeeskirja punktiga, mis kohustab riiki tegema toetuste saajatele rahalisi ülekandeid maksetähtpäeval. Varasema korra järgi oli maksetähtpäev viimane toetuse maksmise päev ja raha võis üle kanda ka märksa varem. See muudatus teeb põllumeestele suurt meelehärmi, kuna ühtsete põllumajandustoetuste puhul jõuab maksetähtaeg kätte alles juunis,“ selgitas sotsiaaldemokraadist riigikogu maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva.

„Olukorras, kus Eesti pole saavutanud Euroopa Liidus läbimurret põllumajandustoetuste võrdsustamise osas, on ülimalt küüniline veeretada edasi nende väheste toetuste väljamaksmist,“ ütles maaelukomisjoni liige Kalev Kotkas. „Põllumehed vajavad toetusi nüüd ja kohe. Põllumajandustoetused tuleb kindlasti välja maksta enne kevadkülvi.“

Sotsiaaldemokraadid ootavad, et rahandusminister ütleks välja, kas tegu on riigi likviidsusprobleemide lahendamise või juhusliku veaga. „On üheselt selge, et põllumehed riigi taolise sammuga ei lepi. Õiglus tuleb jalule seada – Eesti riik ei ole viimsepäeva riik,“ sõnas Kõva.

Täiendav info:
Kalvi Kõva, 5216732
Kalev Kotkas, 5037976

 

 

Tagasiside