Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu homse istungi päevakorras on sotsiaaldemokraatide esitatud eelnõu, mille eesmärgiks on hoida lõpptarbija jaoks ära elektri hinnatõus.

Otsuse eelnõu teeb valitsusele ettepaneku kohustada Eesti Energiat mitte küsima vana skeemi alusel Tootsi tuulepargile kõrgeid taastuvenergia tasusid. „Sellisel sammul oleks lähitulevikus otsene mõju inimeste
elektriarvetele. Loodan väga, et riigikogu suur saal toetab meie algatust,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Lauri Läänemets.

Kui Eesti Energia loobub valmiva Tootsi tuulepargi puhul taastuvenergia tasudest, siis tuleb tarbijatel maksta Läänemetsa kinnitusel järgmise 12 aasta jooksul kokku 288 miljoni euro eest vähem taastuvenergia tasusid.

„Kriis on muutnud eelnõu veelgi aktuaalsemaks – just majanduslanguse perioodil on inimeste jaoks iga kokkuhoid oluline. Tasudest loobumine mõjutab elektriarveid kordades enam kui hiljuti kriisimeetmena
langetatud elektriaktsiis,“ märkis Läänemets, kes on ühtlasi riigikogu taastuvenergia toetusrühma esimees.

Läänemetsa sõnul räägib pakutud muudatuse elluviimise kasuks ka see, et juba neljandat aastat toetatakse taastuvenergia tootmist vähempakkumiste teel. „Lisaks on tuuleenergia tootmine peaaegu võimalik ka ilma toetusteta. Meie ettepanek on seega igati aus nii tarbijate kui teiste elektritootjate suhtes,“ lisas Läänemets.

Täiendav info:
Lauri Läänemets, 5139037

Tagasiside