Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraat Lauri Läänemets ütles täna riigikogus, et värskest inimarengu aruandest tuleb üheselt välja, et senine riigijuhtimine on võimendanud regionaalset ebavõrdsust ja et heaolu eest on tulnud maksta ökoloogiliselt kõrget hinda.

Läänemetsa sõnul annab aruanne signaali, et turupõhist ja konkurentsivõimele keskenduvat riigi juhtimist tuleb muuta. „Linnastumine on vähendanud paljudes piirkondades teadmistega inimeste arvu ning nõrgendanud ka sealsete kogukondade sotsiaalset võrgustikku. See omakorda nõrgendab nii omavalitsuste, ettevõtjate kui ka vabaühenduste võimekust hankida ressursse,“ märkis Läänemets.

Teisalt on Eesti kaotanud Läänemetsa sõnul „puhta loodusega“ riigi konkurentsieelise ja langenud viimase kümne aastaga elurikkuse, elupaikade seisundi ja ökosüsteemide edetabelites kümneid kohti tahapoole.

„Inimarengu aruanne annab selge sõnumi, et Eesti vajab täiesti uut ja jõulist regionaalpoliitikat, mis arvestab piirkondade eripäraga,“ kinnitas Läänemets.

„Ebavõrdsusele on aidanud kaasa see, et võimekamad ja suuremad omavalitsused suudavad rohkem euroraha kasutada, mis toetab nende kiiremat arengut. Üheks keskseks küsimuseks muutub seega see, kuidas kompenseerida teadmiste väljarännet maapiirkondadest,“ lisas Läänemets.

Täiendav info: Lauri Läänemets, 5139037

Tagasiside