Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
21. mai

 

Riigikogus tuleb täna esimesele lugemisele eelnõu, mis tõstab uuel aastal kõigi laste lapsetoetusi ja viib ühtlasi ellu märtsis sõlmitud koalitsioonileppe kõige kesksema lubaduse.

Parlamendi täiskogu ette jõudva eelnõu järgi hakkab riik alates 2015. aastast maksma pere esimesele ja teisele lapsele maksma igas kuus 45 euro suurust toetust ning kolmandale ja enamale lapsele saja euro suurust toetust. Samal ajal suurenevad vajaduspõhised peretoetused ligi viis korda, kerkides 45 euroni kuus.

„Sotsiaaldemokraadid on võidelnud lastetoetuste tõusu eest pikki aastaid. Ütlesime mõne kuu eest selgelt välja, et läheme valitsusse vaid juhul, kui lastetoetused suurenevad. Täna saab öelda, et riigikogu kinnitab juba lähiajal seaduse, mis parandab reaalselt kümnete tuhandete Eesti perekondade ja seal sirguvate laste heaolu ning kasvatab märkimisväärselt perede kindlustunnet,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Karel Rüütli.

Rüütli kinnitusel on seadustamist ootavad ettepanekud äärmiselt suure ühiskondliku mõjuga, mis võimaldavad oluliselt leevendada laste vaesust ja aitavad kaasa sellele, et Eesti peredesse sünniks rohkem lapsi.

Riiklike peretoetuste seaduse ja sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seaduse eelnõu arutelul esinevad ettekannetega sotsiaalminister Helmen Kütt ja riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Täiendav info:
Karel Rüütli
5246312

 

 

Tagasiside