Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Justiitsminister Rein Langil tuleb riigikogule selgitada, miks valitsus pole aastaid täitnud rahvusvahelisel tasandil antud lubadusi võidelda naiste vastu suunatud vägivallaga.

Täna Langile arupärimise esitanud sotsiaaldemokraatide kinnitusel on justiitsminister selgelt eitanud vajadust tegeleda eraldi naistevastase vägivalla ärahoidmisega.

„Sotsiaalminister Hanno Pevkur kinnitas hiljuti oma allkirjaga Euroopa Liidu Nõukogus, et hakkab võitlema naistevastase vägivallaga. Eesti on aastaid lubanud nii ÜROle kui Euroopa Liidu tasandil välja töötada põhjalikud naistevastase vägivalla strateegiad ja tegevuskavad. Samuti on Eestile soovitatud töötada välja eriseadus. Justiitsminister on aga öelnud, et selline tegevus oleks diskrimineeriv meeste suhtes,“ osutas sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof.

Koos oma üheksa kolleegiga küsib Pikhof Langilt, kas inimõigused polegi universaalsed, vaid nagu pirukatükk, et kui keegi küljest hammustab, siis teistele enam ei jätku.

„Mil viisil on naiste põhiliste inimõiguste kaitsmine meestele diskrimineeriv? Kas minister on arvamusel, et kõik eesti mehed on vägivaldsed? Kas on teada, et mõnes riigis, kus selle teemaga sügavalt ja tõsiselt tegeletakse, on rohkelt mehi oma õiguste kaitseks kohtusse pöördunud,“ pärivad riigikogu liikmed.

Täiendav info:

Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside