Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
13. aprill

Valitsusliidu saadikud lükkasid täna riigikogus napi nelja enamhäälega tagasi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eelnõu, mille eesmärgiks oli kindlustada tasuta lasteaiakoha ja –toiduga need lapsed, kelle vanemad on pikaealised töötud.

„Valitsus on sulgenud silmad ja kõrvad kõige osas, mis puudutab töötust ja laste vaesuse leevendamist. See näitab ükskõiksust Eesti tuleviku suhtes,“ ütles eelnõu kaitsnud kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg. Tema kinnitusel on eelnõu elluviimine ülioluline, kuna päästmist vajab tuhandete laste alusharidus.

„Lasteaedade külastamine on näidanud, et on päris palju lapsi, keda vanemad ei too enam lasteaeda, kuna nad ei suuda maksta ei kohatasu, toiduraha ega õppevahendite raha. Selline olukord teeb Eesti riigile häbi,“ rääkis Kreitzberg, kelle sõnul on tegu ka tohutu haridusriskiga.

Sotsiaaldemokraatide esitatud koolieelse lasteasustuse seaduse muudatused oleksid vabastanud lasteaiatasu tasumisest lapsevanemad, kes on töötukassas arvele võetud ega saa enam töötuskindlustushüvitist. Tuleva aasta eelarvele tähendanuks see kuni 50 miljoni krooni suurust lisakulu. Samas on valitsus valmis kulutama 70 miljonit krooni Viljandi riigigümnaasiumi asutamisele, osutas Kreitzberg.

Eelnõu menetlusest väljaarvamist toetas 39 Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu poliitikut. Sotsiaaldemokraatide ettepanekut pooldasid Keskerakonna, Roheliste ja Rahvaliidu saadikud.

Täiendav info:
Peeter Kreitzberg
50 64562
 

 

Tagasiside