Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

9. juuni
 

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe Peeter Kreitzbergi kinnitusel on uus põhikooli-ja gümnaasiumiseadus samm normaalse hariduspoliitika suunas.

Kreitzbergi sõnul sündis uus haridusseadus raskete vaidluste ja keeruliste kompromisside tulemusena. „Kokkulepe on praeguseks küps, kuid ta ei rahulda täielikult kedagi. Aga samm edasi on see, et kokkuleppele suudeti jõuda. Peame aru saama, et hariduslikud muudatused on pikaaegsed ja nõuavad laialdast konsensust erakondade vahel,“ ütles Kreitzberg enne lõpphääletust.

Uus seadus muudab tema kinnitusel paljud haridusasjad senisest paremaks. „Paraneb haridusliku erivajadustega laste olukord, selgemaks saavad koolikohustuse täitmisega seotud küsimused, gümnaasiumiastmes suureneb õpilaste valikuvabadus,“ loetles Kreitzberg. „Terve rida küsimusi nõuab aga peatset taasavamist. Aga parem pool muna, kui tühi koor.“

Eesti hariduse üheks suuremaks valukohaks pidas ta õppivate peade eest peetavat ebavõrdset võistlust, mis soosib suuremaid linnu ja teeb selgelt liiga maapiirkondadele. „Haridus asub võimendama majanduslikku kihistumist selle asemel, et seda veidigi pehmendada. Olen veendunud, et omavalitsuste vaheline tasaarveldussüsteem tuleb kiiresti kaotada,“ sõnas Kreitzberg.

Täiendav info:

Peeter Kreitzberg
5064562

 

 

 

Tagasiside