Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kreitzberg: doktorantide õppelaenu kustutamine peab kiiresti seaduseks saama 

Täna läbis esimese lugemise riigikogus õppetoetuste ja õppelaenu seaduse eelnõu, mis kaotab senise ebaõigluse doktorantide kohtlemises õppelaenude kustutamisel.

Täiesti põhjendamatult olid seni doktorandid välja jäetud seadusest, millega riik kustutab osaliselt õppelaenu kuni 5 -aastast last kasvataval vanemal, kes on omandanud kõrg-, magistri-  või kutsehariduse keskhariduse baasil.

„Tänane doktorantide olukord, kus puuduvad arvestatavad sotsiaalsed tagatised, seab ohtu kõrgkoolide ja teadusasutuste varustatuse õppejõudude ja teadurite kaadriga. Oleme silmitsi tõsiasjaga, kus meie ülikoolides napib õppejõude, aga vastavalt Lissaboni protsessile peame jõudma haridus- ja teadustegevuse rahastamisel kuni 3% SKP-st,” ütles Peeter Kreitzberg sotsiaaldemokraadist kultuurikomisjoni esimees.

 „Eesti arenguprioriteet on teadus- ja arendustegevus, mida on ellu viia võimalik vaid inimkapitali panustades,” rääkis Kreitzberg. Ka Riigikogus vastuvõetud Eesti Kõrghariduse Strateegia näeb ette sotsiaalsete tagatiste süsteemi loomist doktorantidele.

Lisainfo:
Peeter Kreitzberg, Kultuurikomisjoni esimees
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige
50 64 562; 631 6480
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja
555 89 250; 631 6650
[email protected]

 

Tagasiside