Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kreitzberg: avaldan toetust Katariina Kolledžile

Kultuurikomisjoni esimees sotsiaaldemokraat Peeter Kreitzberg avaldab toetust Tallinna Ülikooli kavale avada Katariina Kolledž, et laiendada venekeelse elanikkonna kõrghariduse omandamise võimalusi Eestis.

„Paljude võimekate noorte nõrk eesti keele oskus ja samuti soov säilitada oma rahvuslik identiteet, on tinginud tuhandete venekeelsete noorte astumise venekeelsetesse erakõrgkoolidesse, mis pigem süvendab eesti kultuurist võõrandumist kui aitab kaasa lõimumisele,” ütles Peeter Kreitzberg.

Vähene eesti keele valdamine seab ohtu kvaliteetse hariduse omandamise. Katariina Kolledžis alustaksid tudengid oma õppeprogrammi osalise vene keelega ja lõpetaksid ülikooli täieliku eestikeelse õppega.

„Hariduslikust seisukohast on Katariina Kolledži rajamine igati põhjendatud ja soodustab demokraatlikul ja rahvuslikku identiteeti austaval viisil rahvuste lõimumist,” lisas Kreitzberg.

Eesti arengule ja demokraatiale on tähtis, et kõik meie noored panustavad riigi arengusse. Kõrvuti inglisekeelse õppe võimaluste laiendamisega peame soodustama ka vene keelt kõnelevate väliseestlaste, hõimurahvaste esindajate,  ukrainlaste ja teiste vene keelt kõnelevate rahvaste haridusvõimaluste loomist Eestis.

4.veebruaril toimus Tallinna Ülikooli ja HTMi korraldatud nõupidamine Katariina Kolledži teemal, mille osales ka Peeter Kreitzberg.

Lisainfo:
Peeter Kreitzberg
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liige
[email protected]
50 64 562

Teate edastas:
Karin Tammer
[email protected]
SDE pressiesindaja Riigikogus
631 6650
555 89 250

Tagasiside