Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigkogu õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof andis täna parlamendi menetlusse kooseluseaduse rakendamise seaduse eelnõu, mille jõustumisajaks on kavandatud 2016. aasta 1. jaanuar.

„Kooseluseaduse võttis vastu eelmine riigikogu koosseis, kes pidas maha ka vaidlused seaduse sisu üle. Rakendussätete puhul on suuresti tegu  tehnilise tekstiga, mis reguleerib varasuhteid, pärimist ja registritega seotud küsimusi. Need sätted võimaldavad kooseluseadust igapäevastes praktilistes olukordades rakendama hakata,“ rääkis Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Pikhof.

Pikhofi kinnitusel toetavad eelnõu algatajad õigusriigi põhimõtete järgimist, mis eeldab vajalike rakendusaktide kinnitamist õigel ajal. “See on ka õiguskantsleri kindel seisukoht,“ lisas ta.

Reformierakondlasee Valdo Randpere sõnul annab eelnõu kõigile kooselavatele paaridele, kes ei taha või ei saa sõlmida abielu, võimaluse registreerida oma kooselu. „Nii tekib õigusliku raamistik kooselupartnerite õiguste ja kohustuste reguleerimiseks. Selleks, et kooseluseadus saaks toimida arusaadavalt ning tõrgeteta, tuleb sellele luua ka rakendussätted,“ lausus Randpere.
Rakendusseaduse eelnõu algatas 38 saadikut.

Täiendav info:
Heljo Pikhof,
5119637
Valdo Randpere,
5159052

Tagasiside