Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
6. juuni

 
Riigikogus läbis täna teise lugemise sotsiaaldemokraatide eelnõu, mille eesmärgiks on vabastada õppelaenu tagasimaksmise kohustusest vanemad, kes ei saa puudega lapse hooldamise tõttu tööl käia.

„Kahetsusväärselt kärpis koalitsioon meie eelnõust välja need lapsevanemad, kes peavad oma raske puudega lapsega kodus olema. Praeguse versiooni järgi ei tule õppelaenu tagasi maksta vaid neil vanematel, kes ei saa töötada põhjusel, et hooldavad sügava puudega last,“ ütles eelnõu autor, sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt. Ei raske ega sügava puudega lapse hooldaja pole suuteline tasuma õppelaenu 25 euro suurusest toetusrahast, lisas Kütt.
 

Sotsiaaldemokraatide hinnangul käitus juhtunu valguses silmakirjalikult Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon, kes raporteeris koheselt pressiteates, et riik hakkab sügava puudega laste vanemate õppelaenu kustutama. „IRLi püüd ennast võõraste sulgedega ehtida on eriti näotu olukorras, kus koalitsioon hääletas SDE esialgsest eelnõust välja raske puudega laste vanemad,“ ütles fraktsiooni esimees Sven Mikser.
 

Täiendav info:
Helmen Kütt
5114339

 

 

Tagasiside