Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. jaanuar
 

 

Riigikogu täiskogu hakkab homme arutama Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eelnõu, mille eesmärgiks on taastada tudengitele kuni 2009. aasta 1. juulini kehtinud õppelaenude hüvitamise kord.
Õppelaenude pärast on lubanud tulla Toompeale võitlema ka ligi 60 üliõpilast, keda nagu paljusid teisi tudengeid veeti alt pooleteise aasta eest, kui parlament kaotas üleöö ära õppelaenu hüvitamise avaliku sektori töötajatele ja lapsevanematele.
Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muudatuste kinnitamine lõpetaks ära tuhandete noorte inimeste õigustatud ootuste rikkumise, ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Karel Rüütli.
„On ülimalt kahetsusväärne, et riik ei aita enam hüvitada õppelaenu neile riigitööle läinud inimestele, kes polnud 2009. aasta suveks oma kõrgkooliõpinguid lõpetanud ja töötanud aasta aega avalikus sektoris. Sama vale samm oli õppelaenu kustutamise kaotamine neile laenu võtjatele, kelle perre sünnib laps,“ lausus Rüütli.
Rüütli kinnitusel on tegu tõsise probleemiga, mis vajab kiiret lahendust. „Noored inimesed on läinud heas usus õppima, teades, et teatud erialadele tööle asudes maksab riik nende eest laenu tagasi,“ rääkis Rüütli. „Lisaks on mitu end petetuna tundnud inimest pöördunud kohtusse.” Sotsiaaldemokraatide eelnõu taastab varem kehtinud õppelaenude hüvitamise korra neile, kes astusid kõrgkooli enne 1. juulit 2009.

Täiendav info:
Karel Rüütli
5246312
 

Tagasiside