Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. juuni

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Karel Rüütli kinnitusel näitas see, et arutelu Euroopa Komisjoni liikme kandidaadi üle jõudis riigikogu täiskogu ette, Eesti parlamentaarse demokraatia tugevust.

„Vormiliselt on meil eurovoliniku esitamine valitsuse ainupädevuses. Julgen lugeda Eesti parlamentaarse demokraatia võiduks seda, et täna toimus riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena debatt Euroopa Komisjoni volinikukandidaadi üle,“ märkis Rüütli. „See, et riigikogu sai sisulise võimaluse antud asjas kaasa rääkida, teeb otsustusprotsessi märksa läbipaistvamaks ja demokraatlikumaks.“

Ühtlasi andis tänane arutelu volinikukandidaadile Andrus Ansipile võimaluse näidata oma pädevust ja ka pühendumust Euroopa teemadele. „On põhjust loota, et pikaajalise valitsusjuhina omab Andrus Ansip kompetentsi ja teadmisi, et Brüsseli poliitkoridorides edukalt Euroopa ja Eesti huvide eest seista,“ ütles Rüütli.

Aprillis läbis riigikogus esimese lugemise sotsiaaldemokraatide seaduseelnõu, mille järgi peab poliitik, kelle Eesti nimetab Euroopa Komisjoni liikme kandidaadiks, saama kooskõlastuse ka riigikogult. Antud ettepanek kuulub Sotsiaaldemokraatliku Erakonna demokraatiapaketti.

Täiendav info:
Karel Rüütli
5246312
 

 

Tagasiside