Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Viis riigikogu fraktsiooni algatasid täna erakonnaseaduse täiendamise eelnõu, mis ei luba kohtulikult karistatud isikutel osaleda erakondade rahastamise järelevalve komisjoni töös.

„Keskerakondlase Priit Toobali nimetamine ERJK liikmeks oli nii häbiväärne samm, et sellele ei saa reageerimata jätta. Kutsume kõiki saadikuid toetama eelnõu, mille eesmärgiks on eemaldada Toobal komisjoni tööst. Vaid nii on võimalik tagada komisjoni usaldusväärsuse säilimine. Kui erakondade rahaasju saadetakse kontrollima inimene, kes on peasekretärina osalenud hämarates ja ebaseaduslikes rahastamisskeemides, läheb see otseselt vastuollu avalikkuse õiglustundega,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva. Tema sõnul on seadusemuudatusel ka selge ennetav mõju, mis välistab tulevikus olukorrad, kus mõni erakond asub komisjoni mehitama seaduserikkujatega.

Sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna, IRLi, Vabaerakonna ja EKRE esitatud eelnõu ei luba komisjoni kuuluda isikutel, keda on karistatud tahtlikult toimepandud kuriteo eest. Samuti ei saa komisjoni liige olla inimene, kellelt on jõustunud kohtuotsusega ära võetud teataval ametikohal töötamise või teataval tegevusalal tegutsemise õigus.

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732 

Tagasiside