Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraate hämmastab peaminister Andrus Ansipi leige seisukoht haldusreformi vajalikkuse küsimuses, sest veel kevadel nõudis Reformierakond häälekalt reformi elluviimist.

„Me näeme taas klassikalist Reformierakonda, kes on olnud pikki aastaid igasuguste reformide suretaja,“ lausus Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Kalvi Kõva.

Möödunud aasta märtsis saatis peaministri erakonna fraktsioon riigikogus koalitsioonipartneritele kirja, kust võis lugeda: “Reformierakond nõuab, et regionaalminister võtaks asja tõsiselt ja viiks haldusreformi ettevalmistused sisulise lõpuni,“ osutas Kõva. Reformierakond on nüüdseks oma seisukohta muutnud, mistõttu süveneb veendumus, et haldusreformi ei tule seni, kuni valitsuses on Reformierakond, lisas Kõva.

Sotsiaaldemokraatide kindla veendumuse kohaselt tuleb Eestis võimalikult kiiresti rakendada kahetasandilist omavalitsussüsteemi. „Loodav maakonnatasand peab üle võtma mitmeid omavalitsuste praeguseid funktsioone, mida tänased nõrgemad omavalitsused ei suuda täita. Samuti tuleb tal täita praegu tsentraalselt korraldatavaid ülesandeid,“ selgitas Kõva.

Kahetasandiline omavalitsussüsteem on ainuvõimalik lahendus säilitamaks inimeste huvi ja kaasatust kohaliku elu edendamisel. Samuti aitab see mõistlikumalt ressursse kasutada. Lisaks peab kahetasandilise omavalitsuse loomine käima käsikäes haridusreformi ja maksureformiga.

Sotsiaaldemokraadid ootavad valitsuselt kõikehõlmava haldusreformi teostamise metoodikat ja ajakava, mis võimaldaks ühiskonnas saavutada laiapõhjalise kokkuleppe regionaalhalduse asjus.

Lisainfo:
Kalvi Kõva
SDE peasekretär
5216732
 

Tagasiside