Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Kalvi Kõva kinnitusel on sotsiaaldemokraatidel põhjust üldjoontes olla rahul 2016. aasta riigieelarvega, mis tõstab lastetoetusi ja pensione, aitab järele ühiskonna nõrgemaid liikmeid ning panustab majanduskasvu toetamisse.

„Tuleva aasta eelarve omab tugevat sotsiaaldemokraatlikku sisu, tema keskmes on Eesti inimene. Ta on laste-ja perekeskne, ta parandab väga paljude inimeste toimetulekut, tagades, et  haavatavamad ühiskonna liikmed saavad oma riigilt rohkem tuge,“ lausus Kõva eelarve esimesel lugemisel.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe sõnul annab riigieelarve ka oma panuse Eesti majandusarengusse ning aitab kriisis põllumajandusettevõtteid, kuigi soovitust väiksemas mahus. „Näiteks avanevad tuleval aastal ühtekuuluvusfondist rahastatavad ettevõtlusmeetmed. Toetusi jagatakse ettevõtetele aastatel 2016-2020 kokku 480 miljoni euro eest,“ märkis Kõva.

Opositsioonipoliitikutele soovitas Kõva, et nad tuleksid välja sisuliste ja põhjendatud argumentidega, mitte ei tänitaks tühja. „Mõistagi on tuleva aasta eelarvekavas ka lahendamata murekohti ja asju, mida saaks teisiti teha,“ rääkis Kõva. „Aga kindlasti ei häbene me eelarvet, millel on väga tugevad Sotsiaaldemokraatliku Erakonna näojooned. Kui me oleksime valituses üksi, oleks ka eelarve mõneti teistsugune.“

  1. aastal kerkib pere esimese ja teise lapse toetus 50 euroni, toimetulekupiir tõuseb 90 eurolt 130 euroni kuus ja keskmine vanaduspension jõuab 400 euro lähistele ehk 396 euroni, jäädes edasi tulumaksuvabaks. Eelarvesse on kirjutatud ka mitmed palgatõusud ja alampalga suurenemine 430 euroni.

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732

 

Tagasiside