Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsiooni esimees Kalvi Kõva kutsus täna – mitmekesisuse päeval – ka Riigikogu kantseleid ühinema mitmekesisuse kokkuleppega.

Alates 2012. aastast, kui sotsiaalministeerium ja Tallinna Tehnikaülikool algatasid „Erinevus rikastab“ raames mitmekesisuse kokkuleppe, on sellega ühinenud ligi 80 ettevõtet, avaliku sektori organisatsiooni ja vabaühendust.

„Riigikogu kantselei kui seadusandja lähima ja olulisima toetaja liitumine mitmekesisuse kokkuleppega rõhutaks ka Toompeal, kui tähtis on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ka ühiskonnas laiemalt,“ ütles SDE parlamendifraktsiooni esimees Kalvi Kõva.

Mitmekesisuse kokkuleppega liitumine näitab, et ühinenud ettevõte või avaliku sektori organisatsioon hindab mitmekesisuse põhimõtteid oma töötajate ja klientide seas ning jälgib võrdse kohtlemise põhimõtet. Mitmekesisuse kokkuleppega seotud tegevusi koordineerib Eesti Inimõiguste Keskus.

„Me peame ju elementaarseks, et väärtustame oma organisatsioonis teineteise austamist, mitmekesisust ja võrdse kohtlemise põhimõtet ning edendame personalipoliitikat, mis tagab kõikide töötajate potentsiaali kasutamise ja võrdse kohtlemise, olenemata soost, rassist või etnilisest päritolust, rahvusest, nahavärvusest, vanusest, puudest, seksuaalsest sättumusest ning usulistest ja poliitilistest veendumustest,“ ütles Kalvi Kõva. „Mitmekesisuse kokkuleppega ühinemine kinnitab neid 21. sajandi avatud demokraatlikule ühiskonnale omaseid põhimõtteid.“

Lisainfo: Kalvi Kõva, tel 52 16 732

Tagasiside