Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni saadikud kohtusid täna Eesti Toidupanga ning Veterinaar-ja Toiduameti juhtidega, et saada ülevaade neist raskustest, mis seisavad toidupanga ees, kui nad jagavad kitsikuses elavatele peredele toiduabi.

„Toidupanga inimeste tööd toimetulekuraskustes perede aitamisel tuleb kõrgelt hinnata. Nad teevad tänuväärset koostööd mitme suurema Eesti kaubandusketiga. Samas viskavad poed ja ka tootjad erinevate takistuste tõttu ära suurtes kogustes kõlblikku toidukraami, mis kuluks hädasti ära vähekindlustatud lastele,“ selgitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva.

Kõva sõnul räägiti arutelu käigus lahti nii toidupanga teel olevad suuremad probleemid kui ka toiduohutuse nõuded, kus ei saa järeleandmisi teha. „Andsime sotsiaaldemokraatide poolt lubaduse töötada välja paindlikud lahendused selleks, et toidu äraviskamine väheneks,“ rääkis Kõva. „Erinevalt mitmest teisest riigist ei soosi Eesti maksusüsteem kuidagi neid ettevõtjaid, kes tahavad toidupangaga koostööd teha. Ilmselt on siin vajalikud teatud muudatused maksuseadustes. Kvaliteetse toidu koht ei ole prügikastis.“

Paraku on väga erinev ka omavalitsuste tahe toidupanka ja seega ka majandusraskustes peresid toetada. Siin on põhjust koputada mitme linna südametunnistusele, lisas Kõva.

Sotsiaaldemokraatidest riigikogu liikmetega kohtusid Piet Boerefijn, Teresa Sale ja Maire Koppel Toidupangast ning Veterinaar-ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel ning ameti toiduosakonna juhataja Heneli Lamp.

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732

 

Tagasiside