Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
16. september

Sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva kinnitas täna riigikogus, et Eesti ühiskond on valmis selleks, et 16- ja 17- aastased noored saaksid kohalikel valimistel hääletada.

„Ajast, mil võeti vastu põhiseadus ja fikseeriti valimisiga, on möödunud üle 22 aasta. Eesti ühiskond on teinud läbi märgatava arengu, ta on edasi arenenud ja küpsenud. Oluliselt küpsemad on ka meie noored, kes on haritumad ja teadlikumad,“ ütles Kõva põhiseaduse muutmise eelnõu arutelul.

Kõva sõnul said eelnõu algatajad täiendavat julgust Tallinna Ülikooli Riigiteaduste Instituudi analüüsist, mille kohaselt suureneks 16-aastastele valimisõiguse andmise korral valijaskond 24000 potentsiaalse hääletaja võrra. Samuti tõi uuring välja, et see samm tõstab senisest enam ühiskonna fookusesse noori puudutavaid teemasid ja aitab parandada valijaskonna demograafilist tasakaalu.

Kõva avaldas lootust, et muudatus toob kaasa noorte huvi kasvu poliitika ning riigi ja kohalike omavalitsuste arengute suhtes. „Tegu on hea sissejuhatusega olemaks hea kodanik. 16 –18- aastastel noortel on oma huvid ja vajadused, neil on õigus olla ära kuulatud ja õigus osaleda otsuste vastuvõtmisel. Sotsiaaldemokraadid on kindlad, et 16-aastased noored on küpsed ja valmis omavalitsuse tasandi otsustes kaasa rääkima,“ rääkis Kõva.

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732

 

 

Tagasiside