Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhi Raimond Kaljulaidi sõnul määrab Eesti poliitikas väga palju EKRE ja Keskerakonna vaheline võitlus selle üle, kes suudab minna veenvalt ette ning kasvatada oma toetuse sama suureks kui Reformierakonnal.

Kaljulaidi sõnul on pikemas perspektiivis vältimatu, et erakondlikul maastikul kujuneb välja kaks suuremat erakonda, kes omavahel vastanduvad. 
 
„Pikki aastaid olid selleks vastandipaariks Reformierakond ja Keskerakond, kuid ajad on muutunud. Inimesed näevad, et Ratas ei kontrolli oma teises valitsuses toimuvat ning EKRE teeb kõik, et inimesed seda teaksid. Üks neist kahest saavutab lõpuks edu ning teine peab leppima sellega, et on edaspidi pretendent kolmandale-neljandale positsioonile. See sõltub suuresti sellest, keda valijad tajuvad valitsust juhtiva erakonnana,“ ütles Kaljulaid. 
 
Kaljulaidi sõnul ei piisa koalitsioonivalitsuses vaid peaministri kohast – küsimus on selles, kelle poliitikat ellu viiakse. 
 
„Keskerakonnal on sellest koalitsioonist ette näidata vähe võite. Keskerakond ei ole siiani suutnud ja muutunud majandusolukorras ilmselt ka ei suuda ellu viia 100-eurose pensionitõusu lubadust. Ei oska nimetada ühtegi asja, mida on tehtud vene valijate huvides – parempoolsed on need algatused blokeerinud. EKRE ja Isamaa on aga valitsuse tasemel saanud oma tahtmise paljudes olulistes küsimustes – pensioni teine sammas, aktsiisid jne“ ütles Kaljulaid.
 
Kaljulaidi sõnul on pineva heitlusega reitingute pärast selgitatav ka koalitsioonivalitsuse kõigi osapoolte kiusatus kriisist mainekasu lõigata ning Eestit tabanud õnnetust partei reitingu huvides ära kasutada.
 
„Valitsus tervikuna on Eesti inimesi ja ettevõtteid aidates tegutsenud liiga ja teinud liiga vähe. Paljude Euroopa riikidega võrreldes oleme me piinlikult käpardlikult toime tulnud. Kuid kõik valitsuserakonnad eraldivõetuna on kõvasti pingutanud, et kriisiga seoses maksimaalselt pildis olla. EKRE on püüdnud ümmarguste vastustega Ratast üle trumbata konkreetsuse ja karmikäeliste juhtimisotsustega, Keskerakond on aga panustanud sotsiaalmeedia reklaamidele, mis kujutavad nende ministreid ja poliitikuid rahva tervise eest võitlevate kangelastega. Eesti peredele, Eesti eakatele ja teistele Eesti inimestele on sellest populismist vähe kasu. Mina soovitaksin valitsusele proovida ka sisulist tööd,“ ütles Kaljulaid.
 
Lisainfo:
Raimond Kaljulaid, 521 9359
Tagasiside