Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. juuni

Sotsiaaldemokraadid tahavad täna algatatud eelnõuga langetada sõiduauto haagise riigilõivu 121 eurolt 25 euroni, et lõpetada olukord, kus haagise registreerimistasu moodustab tervelt neljandiku tema maksumusest.

„Riigilõiv sõiduauto haagise registreerimise eest on ebamõistlikult kõrge. Eestis müüdava haagise keskmine hind on 640 eurot – seega teeb riiklik lõiv haagise 24 protsenti kallimaks. Samas moodustavad uue auto registreerimistasud keskmiselt ühe protsendi tema soetuskuludest,“ selgitas eelnõu autor Kalev Kotkas.

Soomes on keskmine haagise hind 750 eurot, tema registreerimine koos numbrimärgiga maksab omanikule maksimaalselt 29 eurot. Norras tuleb haagise registreerimise ees tasuda kõigest 5,5 eurot ja Rootsis 6,3 eurot, lisas Kotkas.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu aitab seaduseks saades kaasa nii liiklusohutuse paranemisele kui keskkonna säästmisele. „Eestis kasutatakse palju vanu, käepäraste vahenditega remonditud haagiseid, mis on kõrge riskiastmega. Riigilõivude muutmine soodustab ka väikesemahulist kaubavedu haagistega, mis on keskkonnasõbralik,“ märkis Kotkas.

Täiendav info:
Kalev Kotkas
5037976

 

 

Tagasiside