Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
11. september

Sotsiaaldemokraadid protesteerivad majandusminister Juhan Partsi plaani vastu tõsta 2013. aastal veerandi võrra piletite hindu saarte ja mandri ning Hiiumaa ja Saaremaa vahelistel parvlaevaliinidel.

„Kavandatav hinnatõus lööb valusalt inimesi ja piirab nende liikumisvõimalusi, mistõttu peaks minister oma kavatsusest loobuma. Juba mõnda aega toimiv süsteemitu ja sihitu tõmblemine piletihindadega ja dotatsioonidega ei tee ühele endast lugupidavale kultuurriigile au,“ ütles sotsiaaldemokraat Kalev Kotkas.

Tema hinnangul ei võeta vähemasti saartel õõnsaks muutunud loosungeid inimeste võrdsest kohtlemisest ja põhiseadusega tagatud liikumisvabadusest enam ammu tõsiselt, sest riik on teinud kõik selleks, et ühistranspordis vohaks kindlusetus ja rabedus.

„Riik peab tagama õiglase hinnaga ja kvaliteetse praamiühenduse mandriga. Õiglase hinna all pean ma silmas nn „maanteepikenduse” põhimõttele vastavat hinda. Kvaliteet tähendab aga ilmastikukindlat, kahe praamiga tagatud piisava tihedusega graafikut ja kiiret ülesõitu koos kiire peale- ja mahalaadimisega. Need põhimõtted peavad olema kirjas seaduses, sest kogu teema senine süsteemitu käsitlemine minister Partsi poolt on tõestanud, et täitevvõim ei suuda oma määrustega selles vallas korda tagada,“ rääkis Kotkas.

Kotkase sõnul saab mistahes Eesti piirkonna kaugust pealinnast mõõta kilomeetrites, ajas ja rahas. Kui kahte esimest näitajat on suhteliselt keeruline mõjutada, siis kaugus rahas mõõdetuna on selgelt poliitikute teha, lisas ta.

Täiendav info:
Kalev Kotkas
5037976

 

 

Tagasiside