Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
26. september

Sotsiaaldemokraat Kalev Kotkas kinnitas täna riigikogus, et maaelu arengukava (MAK) ei tohi kasvatada vastuolusid suurte ja väikeste põllumajandustootjate vahel ega vastandada põllumajandust ülejäänud maaelule.

„Sotsiaaldemokraadid tunnustavad eelnõu koostajaid tehtud töö ja nähtud vaeva eest, aga peavad oluliseks juhtida tähelepanu sellele, et MAK ei tohiks võimendada suur-ja väiketootjate vastuolusid, kuna Eesti maaelu ja toidujulgeolek vajavad mõlemaid,“ ütles Kotkas riiklikult tähtsa küsimuse arutelul. „Samuti ei tohi ta vastandada põllumajandust ja teisi maaelu valdkondi – praegune esimese ja teise samba vahekord peegeldab hästi meie tänaseid vajadusi.“

Maaelu arengukava edasisel menetlemisel tuleb muuseas pöörata tähelepanu vajadusele rahastada pool-looduslike koosluste hooldamise toetust ning NATURA 2000 toetust mitte MAKi vaid keskkonnakaitsele mõeldud vahenditest, lisas Kotkas. Kokku tõi ta välja seitse punkti, mis sotsiaaldemokraatide arvates vajavad MAKis parandamist ja täiendamist.

„Tagantjärele tarkusena võiks öelda, et MAK-i eelnõu olnuks palju lihtsam koostada, kui meil oleks olemas Eesti põllumajanduse arengukava,“ lisas Kotkas.

Täiendav info:
Kalev Kotkas, 5037976

 

 

Tagasiside