Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
24. september

 

Sotsiaaldemokraat Kajar Lemberi kinnitusel ei kavatse valitsus vaatamata korduvatele lubadustele omavalitsustele täies ulatuses kompenseerida maamaksuvabastusest tingitud tulude puudujääki.

„Pisut enam kui kolme kuu pärast rakenduv maamaksust vabastamise seadus lööb valusasti mitme linna ja valla rahakoti pihta, sest loodetud õiglast hüvitist ei ole tulemas. Täna sai kahjuks selgeks ka see, et valitsus pettis omavalitsusi, kui ta lubas neile 2013. aastal tulude alalaekumise riigieelarvest kompenseerida,“ ütles Lember pärast seda, kui regionaalminister Siim Valmar Kiisler oli riigikogus vastanud sotsiaaldemokraatide arupärimisele.

Lemberi sõnul on planeeritav kompenseerimismehhanism ebapiisav ega taga kõigile omavalitsustele nende tulubaasi säilimist varasemal tasemel.

„Paraku hämab valitsus ka summadega. Kui rahandusministeerium leidis algselt, et seadusemuudatuse mõju kohalikele eelarvetele on ca 17 miljonit eurot, siis praegu arvab regionaalminister, et hinnanguliselt vähenevad omavalitsuste tulud ”vaid”13 miljoni euro võrra,” märkis Lember.

Täiendav info:
Kajar Lember
53333214

 

 

Tagasiside