Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon esitas täna Riigikogu töökorralduse komisjonile eelnõu tulevikukomisjoni moodustamiseks, kus leppida kokku parlamentaarsel tasandil riigile vajalikud eesmärgid, mida päevapoliitika ei mõjutaks vahetuvate valitsuste taustal.

„Selle algatusega toome tagasi Riigikogule kohustuse vastutada Eesti riigi arengu ja tuleviku eest,” ütles sotsiaaldemokraat Jüri Tamm.

Riigikogus peab olema aeg ja koht, kus tegeleda näiteks rahvastiku probleemide, inimressursi planeerimise, iseteenindava ühiskonna, haldusterritoriaalse reformi, riiklike planeeringute, energeetika, globaalse geopoliitika, julgeoleku ja teiste Eesti jätkusuutlikkuse jaoks oluliste teemadega nende laiemas tähenduses.

„Kindlasti oleks tulevikukomisjoni tööst kasu parlamendile kui tervikule, kes läbi säärase komisjoni tulevikku vaatab ja erakondade ülest strateegait ellu viib,” ütles Jüri Tamm sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige.

Sotsiaaldemokraadid on ettepanekuid infotunni kaasajastamise, riigikoguliikmete palgakorralduse ja tulevikukomisjoni algatamise kohta teinud juba aastate eest ning on tulevikukomisjoni loomise vajadust püüdnud selgitada juba viimasele kolmele riigikogu koosseisule. „Olen nõus, et neil aegadel tähendas tulevik Euroopa Liit ja NATO – aga edasi?”, küsis Jüri Tamm.

„Järjekordselt tulevikukomisjoni moodustamise eelnõu Riigikogu ette tuues usun, et aeg on küps õigete otsuste tegemiseks. Oluliste asjade mõistmise tee on konarlik ja raske, üldjuhul ka pikk,” ütles Jüri Tamm. „Ajas me kaotanud ei ole, sest tuleviku temaatikaga tegeleda pole kunagi hilja.”

Paljudes riikide parlamentides töötavad SDE pakutud tulevikukomisjoni põhimõttele sarnased komisjonid.

Lisainfo:
Jüri Tamm
50 38 885
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja
555 89 250; 631 6650
[email protected]

 

 

Tagasiside