Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna vastu uue muinsuskaitseseaduse, mis tasakaalustab mälestiste ja kultuuripärandi hoidmisel senisest märksa enam avaliku huvi eraomanike huvidega.

„Uut seadust saatsid väga pikad tasakaaluotsingud. On loomulik, et oma huvid on mälestiste omanikel, radikaalsematel ja mõõdukamatel mälestiste kaitsjatel, omavalitsuste juhtidel ja arheoloogidel. Keegi pidi nööri pingutama, keegi järgi andma,“ ütles sotsiaaldemokraadist kultuurikomisjoni liige Toomas Jürgenstein.

Seadusesse jõudnud kompromiss lähtub Jürgensteini sõnul ühisest arusaamast, et muinsuskaitse on seotud ühiskonna jõukusega. „Me oleme täpselt nii rikkad kui me oleme. Vastavalt riigi jõukuse tasemele suudame mälestiste säilimist ja taastamist toetada. Mälestis, mille ümber või  sees toimub elu, on ühiskonnale olulisem. Selline mälestis säilib paremini mälestisest, kus elu puudub,“ lausus Jürgenstein.

Tema sõnul ei saa kõike reguleerida seadusega, mistõttu tuleb teha tööd selle nimel, et muinsuskaitseameti kuvand muutuks inimlikumaks ja toetavamaks. 

Täiendav info: Toomas Jürgenstein, 55629938

Tagasiside