Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
16. aprill

Riigikogu lükkas täna valitsusliidu saadikute häältega taaskord tagasi sotsiaaldemokraatide ja vabade demokraatide seaduseelnõu, mis oleks alandanud tarbijatele elektriarveid ligi kümnendiku võrra, leevendades neile hinnatõusu šokki.

„On ülimalt kahju, et koalitsioon lasi taas käest võimaluse tulla inimestele vastu ja vähendada neile elektri hinda. Aina küünilisemalt kõlab majandusministeeriumi põhjendus, et „energiakandjate kallinemine on paratamatu ning kõige odavam energia on kokkuhoitud energia,““ ütles majanduskomisjoni aseesimees Jaan Õunapuu.

Vähemalt sama küüniline on Õunapuu sõnul ministeeriumi seisukoht, et eelnõu ei taga tarbijale parimat lahendust. „Aga milliseid lahendusi pakub valitsus inimestele, kes tarbivad igapäevaselt elektrienergiat?“ lisas ta.

Opositsioonipoliitikud soovisid muuta elektrituruseadust sel moel, et tarbija asemel hakkaks taastuvenergia toetusi maksma riik. Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide ühiseelnõu kohaselt rahastanuks riik taastuvenergia toetusi saastekvoodi müügist saadud tuludest.

Õunapuu sõnul ei pea tarbijad taastuvenergia arendamist kinni maksma.

Täiendav info:
Jaan Õunapuu
5174725

 

 

Tagasiside