Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
21. november

 

Sotsiaaldemokraat Jaan Õunapuu soovitab valitsusliidu erakondade poliitikutel lõpetada omavaheline kemplemine Tartu lennuühenduse küsimuses ja leida tartlaste põletavale probleemile kiire lahendus.

Õunapuu sõnul tekitab Estonian Airi kava lõpetada jõulude eel lennureisid Tartusse Lõuna-Eesti inimestes õigustatult nördimust. „Nüüd on regionaalminister Siim Kiisler hakanud rääkima, kuidas lennuühenduse asemel tuleb eelisarendada rongiliiklust, justkui õigustades oma erakonnakaaslasest majandusministri ebaõnnestumisi lennunduse suunamisel. Hea politseiniku rolli on siin võtnud Reformierakonda kuuluv Tartu linnapea Urmas Kruuse, kes on asunud lennuliikluse eest seisma,“ märkis Õunapuu.

Riigikogu majanduskomisjoni aseesimehe sõnul on kemplejatele põhjust meelde tuletada, et otsuste tegemine on valitsuse ülesanne. „Reformierakonna ja IRLi poliitikud, istuge maha ja leppige kokku lahenduses, mis arvestab nii riigi võimalusi kui reisijate vajadusi,“ sõnas Õunapuu. Otsuste langetamisel tuleb kindlasti arvestada, et tuulde ei lendaks Tartu lennujaama investeeritud miljonid, lisas ta.

Eelmisel nädalal esitasid 20 Keskerakonda ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonda kuuluvat saadikut Tartu lennujaama perspektiivide asjus arupärimise majandusminister Juhan Partsile.

Täiendav info:
Jaan Õunapuu
5174725

 

 

Tagasiside