Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadid ootavad peaminister Jüri Rataselt selget juttu ja konkreetseid vastuseid küsimuses, miks tahab valitsus korraldada kohalike valimistega samal päeval abielu puudutava rahvahääletuse, mis lööb valijad valimiskastide ääres kahte lehte.

„Riigikogu kolmapäevases infotunnis üritasin pidada valitsusjuhiga sisulist debatti koalitsioonilepingu punkti üle, mis näeb ette, et 2021. aasta sügisel toimub samaaegselt kohalike omavalitsuste volikogude valimistega ka referendum. Kuna peaminister eelistas vastamise asemel hämada ja demagoogitseda, siis tuleb minna uuele katsele,“ ütles riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Jaak Juske.

Ratasele kirjaliku küsimuse saatnud sotsiaaldemokraadid pärivad, miks tahab valitsus viia rahvahääletuse läbi just valimispäeval, mis tekitab inimestes segadust ja viib tähelepanu kohaliku elu muredelt abielu tulevikule.

Sotsiaaldemokraadid osutavad ka sellele, et rahvahääletusel saab osaleda oluliselt vähem inimesi kui kohalikel valimistel, mistõttu jagatakse valijad kahte gruppi. „See seab valijad ebameeldivasse ja ebaõiglasesse seisu. Miks valitsus soovib sellist olukorda tekitada?“ küsivad nad Rataselt.

Ratasel tuleb selgitada ka seda, milliseid samme on valitsus rahvahääletuse läbiviimiseks juba astunud ja kui palju läheb referendum maksma.

Sotsiaaldemokraadid ootavad peaministri konkreetseid vastuseid ka neile küsimustele: „Milline on Teie juhitud valitsuse seisukoht, kas abielu vaid mehe ja naise vahelise liiduna peaks kirjutama põhiseadusesse või mitte?
Milline on Teie isiklik seisukoht selles küsimuses?“

Täiendav info: Jaak Juske, 5013160

Tagasiside