Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
18. september

 

Sisekaitseakadeemia tuleviku osas tuleb langetada vastutustundlik ja kaalutletud otsus, mida valimiseelses poliitilises õhustikus ei ole aga võimalik teha, kinnitas sotsiaaldemokraat Jaak Allik täna riigikogus.

„Sotsiaaldemokraadid on seisukohal, et nii regionaalpoliitilistel kui julgeolekupoliitilistel kaalutlustel oleks vajalik sisekaitseakadeemia viimine Ida-Virumaale,“ ütles Allik. Samas puuduvad täna erinevatele akadeemia probleemidele konkreetsed sisulised lahendused, sõnas Allik.

„Kooli tuleviku määramise osas ei ole oluline mitte ainult see, kuhu hakata betooni valama, vaid ka küsimus sellest, kuidas paigutub see unikaalne õppeasutus, kus praegu antakse korraga nii kutseõpet, rakenduskõrgharidust kui ka magistriõpet ja mis paikneb neljas Eesti paigas, edaspidi meie haridussüsteemi,“ rääkis Allik. Enne otsust viia akadeemia Tallinnast Ida-Virumaale peab tema sõnul olema ka selge veendumus, et praegu kooli käsutuses olev Pirita-Kose maa-ala jääks teenima avalikke huve.

Allik osutas ka tõsiajale, et olukorras, kus peaministri erakond, kuhu kuuluvad ka rahandusminister ja siseminister, on akadeemia Ida-Virumaale viimise vastu, seda sinna ka ei viida. „Iga asja tundev inimene mõistab, et riigikogu otsusest, ükskõik palju ta hääli kogub, akadeemia reaalne ehitamine ei sõltu,“ lausus Allik. Neil põhjustel jättis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon oma liikmetele hääletuse vabaks. IRLi algatatud otsuse eelnõu ei kogunud vajalikku 51 poolthäält.

„Lõpuks tuleb ikkagi langetada vastutustundeline poliitiline otsus ning leida lahendus olukorrale, kus kolm erakonda toetavad sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale viimise ideed ja üks on vastu. Selle vastuse peavad andma lähenevad riigikogu valimised,“ kinnitas Allik.

Oma kõnes meenutas ta ka seda, et Reformierakond lubas oma 2011. aasta valimisprogrammis alustada uue sisekaitseakadeemia rajamist Ida-Virumaale ja et IRL, kelle käes oli kolm aastat siseministri portfell, selles suunas enne opositsiooni jäämist samme ei astunud.

Täiendav info:
Jaak Allik
503664

 

 

Tagasiside