Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. november

Riigikogus tuleb täna kinnitamisele seadus, mis muudab vajaduspõhise õppetoetuse maksmise reeglid õiglasemaks ja laiendab toetust saavate üliõpilaste ringi.

Sotsiaaldemokraat Jaak Alliku sõnul sündisid õppetoetuste ja õppelaenude seaduse muudatused Eesti Üliõpilaskondade Liidu ja haridusminister Jevgeni Ossinovski koostöös. „Algusest peale oli selge, et vajaduspõhist õppetoetust peaksid saama ka need üliõpilased, kellel ei ole oma perekonna väikese sissetuleku tõttu võimalik loobuda õpingute kõrval töötamisest. Kui nõuda neilt sajaprotsendilist õppekava täitmist, siis jäävad nad toetusest ilma, mis sisuliselt tähendab nende kõrgharidusest tõrjumist,“ põhjendas Allik.

Uue korra järgi on õigus vajaduspõhisele õppetoetusele neil üliõpilastel, kes suudavad täita õppekava vähemalt 75 protsendi ulatuses. Veel kehtivad tingimused jätavad õppetoetuseta isegi sellise tudengi, kellel on jäänud semestri jooksul saamata kasvõi üks ainepunkt.

Ühtlasi loob seadus uue õppetoetuse liigi – vajaduspõhise eritoetuse, mis on ette nähtud neile üliõpilastele, kelle pere majanduslik olukord on muutunud raskemaks. Ülikoolid saavad 135 euro suurust eritoetust määrata juhul, kui üliõpilase vanem on jäänud ootamatult töötuks, haigestunud või loobunud oma lapse toetamisest. Antud toetust saab Alliku väitel kasutada erijuhtumite puhul.

„Sotsiaaldemokraadid seisavad selle eest, et ühelgi andekal noorel ei jääks kasinate rahaliste võimaluste pärast kõrghariduse omandamine pooleli. Kindlasti on siin tegu õigete sammudega meie haridusmaastikul,“ ütles Allik.

Täna pärastlõunal tuleb riigikogus lõpphääletusele ka teine haridusministeeriumis valminud seadus, mis kindlustab doktorandid sotsiaalsete garantiidega.
 

Täiendav info:
Jaak Allik, 5030644

 

 

Tagasiside