Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Riigireform ei tohi riiki ja omavalitsust jätta inimesele kaugemaks ja kättesaamatumaks,“ ütles parlamendi riigireformi arengusuundade väljatöötamise probleemkomisjoni esimees Ivari Padar (SDE) pärast komisjoni esimest istungit.

Komisjonis tutvustasid Vabariigi Valitsuse riigireformi kava jaanuarist 2017 kuni märtsini 2019 riigihalduse minister Mihhail Korb ning rahandusministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna juhataja Marlen Piskunov.

Eesti avalik võim liigub põhimõtteliste muutuste suunas – alanud haldusreform, riigi ja omavalitsuste ülesannete ümberjagamine, omavalitsuste uus rahastamismudel, riigitöökohtade regioonidesse viimine on juba sel aastal kiiret ja läbiarutatud otsustamist ootavad teemad, tõdes Padar.

„Riigikogu tahab olla kindel, et valitsuse otsused oleksid läbikaalutud ja arvestaksid pürgimist riigi ja omavalitsuste paremale valitsemisele, teenuste kättesaadavust ja regionaalset tasakaalustatust ning arukat valitsemiskulukust,“ loetles Padar.

Tema sõnul peab reformi tulemusena riigi ja kohaliku omavalitsuse toimimine olema arusaadav nii Tallinna kesklinnas kui ka näiteks Vastseliinas või Sõrves.

Riigikogu riigireformi probleemkomisjon tahab selles protsessis aktiivne osaline olla, et vältida läbikaalumata otsuseid, rõhutas komisjoni esimees Ivari Padar.

Lisainfo: Ivari Padar, tel 51 31 851

Tagasiside