Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar peab ülimalt kahetsusväärseks Eesti suurima sealihatöötleja HKScan Estonia otsust importida sigu Soomest.

„See on uus hoop meie seakasvatajatele. Seakatku pärast kolmandas tsoonis asuvad laudad on sigu täis, kuid töötlejad ei taha kvaliteetset ja täiesti ohutut sealiha. Olukord meie lautades on niigi väljakannatamatu ja siis hakkab Rakvere lihakombinaat Soomest sigu sisse tooma. See oleks nagu kohaliku toidu porri loopimine,“ märkis Padar.

Padari hinnangul on tegu ka sügavalt moraalse probleemiga, kui Eesti suurim toiduainetetööstus pöörab selja kodumaisele sealihale ja toodangule.

„Tahan tõsiselt küsida, et kas ajal, kus riik otsib erinevaid võimalusi kriisi leevendamiseks ja seakasvatajate aitamiseks, on ikka õige maksta sigade eest toetusi ASle Rakvere Farmid. Tarbijana küsin ma, kas Rakvere lihakombinaadi toodangut peaks üldse ostma?,  rääkis Padar. „On ju igati põhjust eeldada, et meie suurimad lihatööstusettevõtted ilmutavad raskel ajal väiksemate tootjatega solidaarsust. Ma ei sea kuidagi kahtluse Soome liha kvaliteeti, aga täna, kus meie seakasvatajad on hädas, peaks keskenduma nende aitamisele.“

Padari sõnul oleks igati vastutustundlik, kui HKScan vaataks oma otsused üle. „Kutsun ümbertöötlejaid probleemidele koos mõistlikke lahendusi otsima. Tarbijaid kutsun üles sööma eestimaist sealiha, mis on igati kvaliteetne,“ lisas ta.

Täiendav info: Ivari Padar, 5131851

Tagasiside