Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maanteeamet ei tohi piirata teenuste regionaalset kättesaadavust ning praegune kärpekava tuleb ümber vaadata, kommenteeris Riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar pärast komisjoni vastavateemalise erakorralise istungi lõppu.

Sotsiaaldemokraat Ivari Padari sõnul peab riigireformiga algust tegema läbimõeldult. “Tänasel maaelu komisjoni istungil ei kuulnud ma ühtegi selget argumenti, miks peaks sõidueksami tegemiseks tulevikus Võrust Tartusse või Narvast Rakverre sõitma,” kinnitas Padar.

Tema sõnul on oluline see, et erinevate ametite üksiktegevused ei takistaks riigireformi õnnestumist. „Riigihalduse minister Arto Aas on pandud riigireformi eest vastutama, temal tuleb olukorda ka ohjata,“ lausus Padar.

Padari sõnul on töökohtade säilitamine maapiirkondades koalitsiooni omavaheline kokkulepe ja prioriteet, järelikult peavad ministeeriumid selle nimel ka koostööd tegema. „Me kõik oleme huvitatud riigireformi õnnestumisest. Seetõttu ei saa lubatavaks pidada, et iga ministeeriumi allasutus teostab reformi oma äranägemise järgi, näha tuleb üldisemat pilti,“ lausus ta.

Lisainfo:

Ivari Padar

513 1851

Teate edastas:

Helen Eelrand

Riigikogu SDE fraktsiooni kommunikatsiooninõunik

538 18353

Tagasiside