Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaaldemokraadist liige Ivari Padar avaldas heameelt haldusreformi seaduse võtmise üle Riigikogus

Riigikogu võttis täna vastu pikka aega vaidluse all olnud haldusreformiseaduse, milles arvestatakse oluliselt sotsiaaldemokraatide ettepanekutega tagada suurem kaasarääkimise võimalus väiksematele ja kaugematele omavalitsusüksustele suuremate omavalitsuste hulgas.

„Sotsiaaldemokraadid on enam kui kahekümne aasta vältel rõhutanud haldusreformi vajalikkust ning kohanud seni Reformierakonna vastuseisu. Meil on nüüd hea meel näha, et koalitsiooni tasandil on selles küsimuses lõpuks üksmeelele jõutud,“ tunnustas Padar. Ta lisas, et riigieelarvesse on planeeritud märkimisväärset lisarahastust, mis aitavad reformi rakendada.

Padari sõnul ei ole vastu võetud seadus imerohi, vaid esimene samm riigikorralduse oludele vastavamaks muutmisel. „Edasi järgneb hulk debatte selle üle, milline saab olema maavalitsuste saatus ning kuidas tagada teenuste kättesaadavus , samuti ka töökohtade säilimine ja juurde loomine maapiirkondades. Ta tõi näitena Maanteeameti ümberkorraldamise kava. „Sotsiaaldemokraadid on täis tahtmist nende küsimustes kaasa rääkida,“ kinnitas ta.

Lisainfo:

Ivari Padar

5131851

 

Teate edastas.

Helen Eelrand

Riigikogu SDE fraktsiooni kommunikatsiooninõunik

53818353

Tagasiside