Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraat Ivari Padar kinnitas täna riigikogus, et enne haldusreformi seaduse lõpphääletust tuleb eeskätt  selgeks saada rahastamisküsimused, mis suuresti sõltuvad peatselt valitsuses kinnitamisele tulevast riigieelarve strateegiast.

„On selge, et ühiskonnas valitseb ootus nii riigihalduse kui ka kohaliku omavalitsuse halduse muutmiseks. Seega suhtuvad sotsiaaldemokraadid haldusreformi ülimalt tõsiselt,“ ütles Padar. Padari sõnul sõltub haldusreformi seaduse eelnõu edukas menetlemine aprilli lõpus kinnitamisele tulevast riigi eelarvestrateegiast, kus on must-valgel näha, kui palju planeeritakse eelarvest raha  kohalikele omavalitsustele.

„Finantseerimise kõrval on vaja ka väga täpselt paika panna,  mis jääb kohaliku omavalitsuse ülesandeks. Igal juhul kõlaks väga hästi see, kui täiendava raha suunamisel rakendatakse koefitsienti, mis töötab maapiirkondade ja väikelinnade kasuks,“ sõnas Padar.

Padari sõnul sõltub reformi edukus kindlasti ka sellest, kas ja kuidas on kohalikud inimesed, kodanikuühendused ja ettevõtjad uuele kohalikule omavalitsusele koostööpartneriks. „Me peame vaatama seda, et  koostöö vallas ei tekiks  seadusest tulenevaid takistusi,“ lisas ta.

Sotsiaaldemokraadid annavad endale selgesti aru, et kavandatav reform ei lahenda hoobilt kõiki regionaalprobleeme, aga ta loob hea aluse nendega tegelemiseks, märkis Padar.

Täiendav info:
Ivari Padar

Tagasiside