Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

14. november
 
 
Sotsiaaldemokraatide kinnitusel on valitsuse tegevusetus energiapoliitika vallas täiesti vastutustundetu olukorras, kus 2013. aasta alguses tabab Eesti väiketarbijaid 30-50 protsendiline elektrihinna tõus.
 
„Elektrituru avamiseni on jäänud pisut üle aasta, ees seisab kuni 50 protsendiline elektri kallinemine. Samas pole olemas mingitki kava, kuidas leevendada kodutarbijatele nii ränka hinnatõusu. Valitsusliidu täielik muretus ja tegevusetus muutuvad üha sügavamaks probleemiks,“ ütles Indrek Saar.
 
Seda kahetsusväärsem on Saare sõnul tänane riigikogu rahanduskomisjoni otsus mitte toetada sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis nägi ette elektrienergia aktsiisi langetamise. „Erinevalt valitsusest on meil välja pakkuda terviklik lahendus hinnatõusude leevendamiseks,“ lisas Saar.
Sotsiaaldemokraadid tahavad viia elektriaktsiisi määrad nii kodu- kui ka äritarbijatele Euroopa Liidu miinimumtasemeni ja kaotada aktsiisi taastuvatest allikatest toodetavalt elektrienergialt. Hinnanguliselt vähendaks see aastas keskmise pere elektriarvet 15 euro võrra ja alandaks äritarbijatele elektri maksumust nelja protsendi võrra.
 
„Täna on kõigile selge, et elektrituru avamine toob kaasa hinnašoki. Me ei tohiks kasutamata jätta mitte ühtegi võimalust selle leevendamiseks. Loodan, et parlamendi suures saalis on rohkem tahet tegeleda nii olulise küsimusega,“ ütles rahanduskomisjoni liige Eiki Nestor. 
 
 
Täiendav info:
 
Indrek Saar
5082436
 
Eiki Nestor
5183432

 

Tagasiside