Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
28. august

Sotsiaaldemokraadid tervitavad Kaarma, Kärla ja Lümanda valdade soovi ühineda Lääne-Saare vallaks, mis pälvis täna ka valitsuse heakskiidu.

„Tunnustame ühinevate valdade juhte ettepaneku eest nimetada uus vald Lääne-Saare vallaks, mis on kindlasti väärikas nimi, seda just kõigi Saaremaa elanike ja ka Saaremaa külaliste peale mõeldes,“ ütles riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Indrek Saar.

Sotsiaaldemokraadid loodavad, et ühinemise eestvedajad on teinud nüüdseks ära piisava eeltöö ja et pärast nimevaidluse lahenemist ei seisa uue valla sünni ees enam ühtegi takistust, mis lubab liitumisega edasi minna.

Kolme Saaremaa valla ühinemisprotsess oli mõnda aega takerdunud põhjusel, et esialgu pakuti loodava valla nimeks Saaremaa vald. Antud nimekuju ei pidanud sotsiaaldemokraatide kõrval paslikuks ka kohanimenõukogu ja Eesti Keele Instituudi eksperdid, kuna Saaremaa nime kannab Eesti suurim saar ja üks Eesti maakondadest. „Eestis on ennegi ette tulnud, et maimikust vaimustunud vanemad pingutavad väärilise nime leidmisega üle. Kolumbus Krisostomuse nime lugu on jõudnud lausa kirjandusklassikasse. Siis tulebki kõrvalseisjatel appi minna ja pisut hoogu maha tõmmata, et maimik pentsiku nime tõttu pilkealuseks ei jääks,“ rääkis Saar.

Lääne-Saare vald peaks hakkama toimima alates 2015. aasta 1. jaanuarist.

Täiendav info:
Indrek Saar
5082436

 

Tagasiside