Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

15. detsember

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe Indrek Saare kinnitusel tõestas riigikogus peetud arutelu erakondade rahastamise kontrollimise üle kujukalt, et parlamendi enamus soovib valimiskampaania kulutused jätta läbipaistmatuks.

Riigikogu lükkas täna häältega 37: 30 tagasi sotsiaaldemokraatide otsuse eelnõu, mille eesmärgiks oli tellida erakondade valimiskuludele sõltumatu hinnang.
„Selline riigikogu samm paneb nördima. Poliitikud lasid käest võimaluse kasvatada usaldust erakondade ja poliitikute vastu ning muuta meie ühiskond veidikenegi läbipaistvamaks,” ütles Saar. „Me teame hästi, et suurema osa erakondade kuludest moodustavad valimiskampaania kulud. Me teame ka seda, et just erakondade rahastamise läbipaistmatus kätkeb endas suurim ohtu poliitiliseks korruptsiooniks.”

Saare sõnul on põhjust järeldada, et mitmed suuremad parteid pelgavad erakondade rahastamise ja valimiskulude läbipaistvuse probleemi tõhusat lahendamist.

„Jääb üle loota, et kodanikuühiskonnal jätkub head tahet ja suutlikkust jälgida erakondade valimiskulutusi ning ka neile hinnang anda,” märkis Saar.
 

Täiendav info:
Indrek Saar
5082436

Tagasiside