Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade

18. august

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe Indrek Saare kinnitusel peaks olema riigi ja Tallinna linna ühine huvi, et sihtasutust Tallinn 2011 ei süüdistataks enam politiseerituses.

 

„Kultuuriminister Laine Jänesel ja sihtasutuse Tallinn 2011 nõukogu esimehel Edgar Savisaarel on võimalus näidata, et kultuur kutsub ka neid otsima koosmeelt ja teha lõpp sihtasutuse ümber puhkenud skandaalidele ja poliitmängudele,“ ütles Saar, kes on aastaid juhtinud kultuuriasutusi ning korraldanud rahvusvahelisi kultuuriüritusi.

 

Saar avaldas lootust, et koheselt läheb teele kultuuriministeeriumi ja Tallinna linna ühiskiri Euroopa Komisjonile, kus nad kinnitavad valmidust töötada ühiselt kultuuripealinna aasta õnnestumise nimel.

 

“Samuti on vaja jõuda kokkuleppele sihtasutuse juhtimise asjus ning muuta juhatus kaheliikmeliseks,” märkis Saar. „On igati loogiline, et juhatuse teiseks liikmeks nimetatakse senine programmidirektor Jaanus Rohumaa ja seda hoolimata sellest, et ta pole Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige. Rohumaa suudab tuua sihtasutuse juhtimisse kultuurialast kompetentsi ja taastada loomeinimeste kõikumalöönud usalduse kultuuripealinna.“

 

Saar avaldas lootust, et sihtasutuse juhtimisstruktuuri muutumine toimub juba lähinädalatel, sest aega vaidlusteks enam ei ole. „Ma väga loodan, et kultuuripealinna tiitel suudab tuua ka värskeid tuuli senisesse poliitkultuuri,“ lausus Saar.

 

 

Täiendav info:

 

Indrek Saar

5082436

 

 

 

Tagasiside