Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar rõhutas täna riigikogu ees, et sotsiaaldemokraatidel pole kuidagi võimalik usaldada peaminister Jüri Ratast, kes vaatab jätkuvalt läbi sõrmede EKRE juhtide ühiskonda lõhestavatele tegudele.

Saare sõnul annab ainuüksi Mart ja Martin Helme katse tagandada seadusevastaselt ametist politseijuht ja sellele järgnenud peaministri leebe reaktsioon põhjuse seada nii valitsusjuhi kui kogu valitsuse usaldusväärsus küsimärgi alla.

„Siseminister ja rahandusminister näitasid taaskord kogu ühiskonnale oma tahet lammutada demokraatlik õigusriik. Ei tea mitmes kord astusid nad Eesti põhiseaduse mõtte ja sätte vastu,“ rääkis Ratase umbusaldushääletuse eel kõne pidanud Saar. „Hiljutine valitsuskriis on vaid kild pea neli kuud kestnud mustris, kus ühe valitsuserakonna juhtkond alavääristab või solvab mõnda ühiskonnagruppi, peab Eesti iseseisvuse suurimaks ohuks Euroopa Liitu ja õhutab ühiskonnas Euroopa Liidu vastasust…Kõik see on toimunud Jüri

Ratase silme all, kas tema vabanduste saatel või siis vaikival nõusolekul,“ lisas Saar.

Sotsiaaldemokraatide liidri kinnitusel lasub Jüri Ratasel täisvastutus selle eest, et Eesti ühiskond on tänu EKRE juhtidele varasemast rohkem lõhenenud, et nii meie sisepoliitiline kui välispoliitiline kurss on muutumas ja liitlassuhted on proovile pandud.

„Ratase vedamisel ei ole meie Eesti muutunud ühtehoidvamaks ja ühtsemaks. Ratase juhitud valitsus ei ole tulnud välja Eestit edasiviivate lahendustega. Strateegiliste, tulevikku suunatud otsuste asemel on valitsuse arsenalis kolme erakonna hetkekasust kantud populistlikud ja tihti ka vandalistlikud sammud,“ rääkis Saar.

„Sotsiaaldemokraadid leiavad, et peaministri usalduskrediit on ammendunud – seepärast hääletame me Jüri Ratase umbusaldusavalduse poolt. Mida kiiremini tänane, Eesti rahvuslikke huve kahjustav valitsus vahetub, seda parem Eestile,“ lõpetas Saar.

Täiendav info: Indrek Saar, 5082436

Tagasiside