Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
22. mai

 

Sotsiaaldemokraat Indrek Saar kinnitas täna riigikogu kõnetoolist, et pagulaste vangla territooriumile paigutamisega annab valitsus ühiskonnale signaali, et poliitilised põgenikud on võrdsustatud kurjategijatega.

„Olukorras, kus Eesti on rahvusvaheliste uuringute järgi üks sallimatumaid riike Euroopas, pole kindlasti tark panna ühele vangla alale põgenikud ja varjupaigataotlejad. See ei ole pelgalt semantiline küsimus, vaid näitab riigi üldist suhtumist pagulastesse,“ arvustas Saar välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduseelnõu teisel lugemisel.

Saare sõnul võimendab valitsus kavandatava sammuga veelgi arusaama, et pagulaste puhul on tegu tülikate inimestega, kellest tuleks võimalikult kiiresti lahti saada või nad vähemalt korralikult valvatud kinnipidamisasutusse paigutada.

„Pagulased ei ole majanduspõgenikud. Nad on inimesed, kelle elu on koduriigis ohus või keda kiusatakse taga, mistõttu on meil rahvusvaheline kohustus pakkuda neile kaitset. Kulude optimeerimine ei tohiks ühes inimõigusi austavas riigis olla ainuke argument,“ rääkis Saar.

Sotsiaaldemokraatide ettepanek eelnõu teine lugemine katkestada ei leidnud piisavat toetust.

Täiendav info:
Indrek Saar
5082436

 

 

Tagasiside