Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare kinnitusel tähendab valitsuse soovimatus aidata kriisieelarvega raskustesse sattunud inimesi ja väikeettevõtjaid suure tõenäosusega vajadust uue lisaeelarve järele. Vastasel korral ei tule paljud Eesti inimesed süvenevas majanduskriisis enam toime.

Saare sõnul sisaldab nii oodatud ja ühiskonnale ülimalt vajalik lisaeelarve ka arvukalt puudusi. „Esmapilgul igati mõistlikke ettevõtlustoetuseid saadab segadus: kes, kui palju ja mil viisil abi saab, sest kokku lepitud reegleid ei ole. Kahjuks ignoreeris valitsus sotsiaaldemokraatide muudatusettepanekut, mis oleks töötasuhüvitise laiendanud ka töövõtu- ja käsunduslepinguga töötajatele ning FIEdele,“ märkis Saar riigikogus lisaeelarve kolmandal lugemisel.

Sama saatus tabas ka neid sotsiaaldemokraatide ettepanekuid, mis pakkusid tuge neile, kes on kõige haavatavamad ajal, mil paljud inimesed kaotavad töö. „Taotlesime, et riik maksaks lastega peredele 500 euro suurust toetust iga koolis käiva lapse kohta, mis oleks aidanud hüvitada koduõppega seotud kulutused,“ selgitas Saar. Veel seisime selle eest, et riik hüvitaks hooldekodukoha maksumuse ja pensioni vahe ning maksaks tänavu üksinda elava eaka toetust ühe korra asemel kaks korda aastas, lisas ta.

„Kriisid võivad liita ja lõhestada ühiskondi. Iseäranis kriisis on vaja märgata, hoolida, aidata nõrgemaid ja teha koostööd. Kahjuks ei ole Keskerakond, Isamaa ja EKRE siiani oma tegudega kinnitanud peaministri sõnu
“meie ühiskonnast.” Ja nii on valitsuse lisaeelarve kokku võetav kahe sõnapaariga – liiga vähe ja liiga hilja,“ lausus Saar.

Oma kõne lõpus avaldas Saar lootus, et valitsus mõistab oma vigu ja tuleb võimalikult kiiresti välja uue lisaeelarvega, mille poolt saab ka opositsioon hääletada.

Tagasiside