Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare kinnitusel peab avalikkus Keskerakonnale annetatud 50000 euro valguses saama vastuse küsimusele, kas peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on rääkinud rahvale tõtt või mitte.

„Peaminister kinnitas päev enne Eesti Ekspressi artiklit, kus ajakirjanikud lahkasid suurannetuse tagamaid, et Jana-Helen Juhaste on andnud põhjalikud ja põhjendatud seisukohad ning Keskerakonnas valitseb konsensus, et raha pole vaja tagastada. Pärast artikli ilmumist tegi Keskerakonna ladvik kannapöörde ja otsustas need 50000 eurot tagasi anda,“ ütles Saar.

Need tõsiasjad jätavad Saare sõnul õhku kaks võimalust. „Nüüd on küsimus selles, kas Juhaste valetas valitsusjuhile ja Keskerakonna juhatusele või pole avalikkusele rääkinud tõtt Jüri Ratas. Peaministri kohus on
avalikkusele öelda, mis tegelikult juhtus ja tuua tõesed faktid päevavalgele. Kui peaminister keeldub ammendatavatest selgitusest ning jätkab vassimist, siis usalduskiht Ratase ja tema juhitud valitsuse vastu kahaneb päev-päevalt,“ lisas Saar.

Täiendav info: Indrek Saar, 5082436

Tagasiside